Trendy W Projektowaniu Drzwi Mieszkaniowych 2022

Od zwiększenia atrakcyjności domu po zapewnienie światła i wentylacji, drzwi odgrywają ważną rolę w ogólnym projekcie domu. Jako architekt i remodeler ważne jest, aby śledzić najnowsze trendy w projektowaniu, mając wgląd w to, w jaki sposób właściciele domów korzystają ze swoich drzwi i jakiej estetyki pragną.

współczesne drzwi

Na przykład pandemia w dużym stopniu wpłynęła na to, jak właściciele domów mieszkają, pracują i ładują się w swoich domach, a drzwi odgrywają kluczową rolę w definiowaniu przestrzeni, a także ich łączeniu. Biorąc pod uwagę, że w gospodarstwie domowym jest więcej osób pracujących lub uczących się w domu (a więc jednocześnie przebywających w domu), projekt planu piętra jest kluczowy i stał się bardziej celowy niż w wielu domach zaprojektowanych przed pandemią.

 

Makrotrendy napędzające zmiany w projektowaniu domów odzwierciedlają pragnienie ponownego połączenia się z naturą, uspokojenia zmysłów i powrotu do glamour.

 

Drzwi inspirowane naturą

W 2022 r. szkło jest głównym graczem. Współczesne drzwi w połączeniu ze szkłem wzmacniają połączenie z naturą, którego właściciele poszukują w swoich domach. Niezależnie od tego, czy znajdują się w salonie, czy są drzwiami wejściowymi, właściciele domów wolą drzwi, które łączą wnętrze i otoczenie, jednocześnie dodając uroku i charakteru ich przestrzeni.

Dzięki prostemu wzornictwu, wyciszonym wyborom bejc i szkłu, które wspomaga przepływ naturalnego światła przez dom, ten projekt drzwi podkreśla ciągły motyw naturalizmu. Właściciele domów nadal poszukują kontaktu z otoczeniem, tworząc jedyne w swoim rodzaju doświadczenie z naturą.

Minimalistyczne drzwi

Ten trend jest odpowiedzią na prośby właścicieli domów spragnionych schronienia. Dzięki wzorom ze szkłem, które maksymalizują światło i czystymi liniami, aby uspokoić zmysły, te proste drzwi dodają komfortu i ciepła do domu, z subtelnymi detalami, które koją, a nie stymulują. Jest to bardziej smaczna wersja dla codziennego właściciela domu, który pragnie uzyskać czyste i delikatne otoczenie, aby wyciszyć swój umysł. Minimalistyczne drzwi mogą powiększyć dom i stać się obiektem zainteresowania, wzbogacając otoczenie swoją prostotą.

Efektowne drzwi

Jest to chyba najbardziej wyjątkowy styl projektowania, jaki pojawił się od czasu pandemii. Dzięki zaokrąglonym i łukowatym formom, domniemanym panelom i wyrafinowanym ciemnym, ten projekt drzwi wprowadza elementy ryczących lat dwudziestych.

Podobnie jak w przeszłości, kiedy właściciele domów pragnęli powrotu do wspaniałego życia po grypie z 1918 roku, dzisiejsi konsumenci chcą być bardziej wyraziści poprzez swoje domy. Skłaniają się ku mieszance odważnych palet kolorów i praktyczności po pandemii, co skutkuje prostymi sylwetkami zestawionymi z dramatycznymi detalami i kontrastującymi odcieniami.

 

Na koniec

Ponieważ życie wraca do normalności, a właściciele domów ponownie zmieniają swoje nawyki, te trendy projektowe dobrze odpowiadają na zapotrzebowanie konsumentów na funkcjonalność, prostotę, naturalność i oryginalność — teraz iw przyszłości.